TÜRK-İŞ GENEL KURULU BAŞLADI

Kılıçdaroğlu: İktidara teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi?

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Anadolu Oteli’nde yapılan Türk-İş Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.  Sendikacıları sitem eden Kılıçdaroğlu, “Omuzlarınızdaki yükü, baskıyı korkuyu kaldırın arkadaşlar. Siz emekçisiniz. Emeğin hakkını savunuyorsunuz. Sizin kaybedecek neyiniz var Allah aşkına. İktidara teslim olan bir sendikal hareket olabilir mi? Siz bir kanunu uygulamayın bakalım nasıl gidiyorsunuz Silivri’ye. Kanun benim için var onlar için yok. Bu Ankara’daki beylerin bu egemenliği nereden geliyor? Emin olun kusura bakmayın o cesareti sizler veriyorsunuz” dedi.

 “BANA NE ORTADOĞU BATAKLIĞINDAN NİYE GİDİYORUZ, SİLAH GÖNDERİYORUZ”

Kılıçdaroğlu, “Defalarca söyledim ne işimiz var Ortadoğu bataklığında? Bana ne Ortadoğu bataklığından. Niye gidiyoruz, silah gönderiyoruz oralara? Neden Müslüman’ı, Müslüman’a kırdırıyoruz?  Defalarca söyledim. Efendim siz Esadcısınız. Yav banane Esad’tan kardeşim” dedi. 

“AVRUPALILAR ‘AMAN HA SURİYELİLER GELMESİN BİZE SİZE 3 BUÇUK MİLYAR EURO VERECEĞİZ’ DİYOR”

Kılıçdaroğlu, “Şimdi Avrupalılar ne diyorlar? Aman ha Suriyeliler gelmesin bize. Size 3 buçuk milyar Euro vereceğiz bakın. Türkiye toplama kampı mı? Bu göç iki şekilde engellenir. Bir insan ölümü göze alarak ben Almanya’ya, İngiltere’ye…gideceğim diyorsa onun önüne duvar da örseniz o adam gider. Birinci şart Suriye’de iç savaşı bitireceksiniz. İkinci şart elinizi cebinize atacaksınız Suriye’yi yeniden onaracaksınız. Avrupa’daki beyler rahat edecek. Biz sıkıntısını yaşayacağız. Olmaz böyle bir şey. Dış politika hamaset kaldırmaz. Dış politikada ülkelerin çıkarları vardır” diye konuştu.

 “LÜTFEN SİZ DE ÖZ ELEŞTİRİ YAPIN YOKSA YAKINDA KAPILARA KOCAMAN BİRER KİLİT VURABİLİRSİNİZ”

Kılıçdaroğlu, “Her eleştiriden ders çıkaran birisiyim. Ama lütfen siz de öz eleştiri yapın. Sendikacılık hareketi bu kadar kan kaybediyorsa yüzde 5 buçuka düşmüşse, oturup düşünmemiz lazım. Sorgulamazsak, siz yakında kapılara kocaman birer kilit vurabilirsiniz” dedi.

 “BİLİYORUM BELKİ BAZI ARKADAŞLARINIZI ÜZDÜM”

Kılıçdaroğlu, “Biliyorum belki bazı arkadaşlarınızı üzdüm. Bir şeyleri söylemek, konuşmak zorundayız. Benim yaşamım sizlerinki gibi. Siz nasıl yaşıyorsanız ben de öyle yaşıyorum. Anadolu’nun her köşesini iddia ediyorum biliyorum. Kendimizi o dünyadan koparamayız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir