TEKİRDAĞ TARIM VE TEKNOLOJİ FUARI

TEKİRDAĞ TARIM TEKNOLOJİ FUARI 

Tekirdağ’da Alman Tarım Birliği (DLG) ve Önder Çiftçi Birliği (ÖÇB) tarafından düzenlenen 8. Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı açıldı.

Tekirdağ'da Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı Törenle Açıldı, System.String[]

Süleymanpaşa  Karaevli Mahallesi’nde düzenlenen Fuar, 120 bin metrekare alanı kapsıyor,yurt içinden ve dışından 90 firmanın katılmakta.

tekirdağ tarım ve teknoloji fuarı ile ilgili görsel sonucu
tekirdağ tarım ve teknoloji fuarı ile ilgili görsel sonucu

Açılış töreninde konuşan DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz, fuarı bu yıl 8’inci kez düzenlediklerini söyledi.

Fuarın çiftçi için önemli olduğunu ve verimli geçeceğine inandığını belirten Kiraz, şunları kaydetti: 
“Zirai ilaç, tohum, gübre gibi bütün ürünler burada ekilmiş olarak sergileniyor. Ürünlerle ilgili bütün uygulamalar burada yapılmış ve çiftçiye sunulmuş. Çiftçilerimiz, ‘verimi bir kilogram nasıl arttırabilirim?’ sorusunun cevabını bu fuarda bulabilecekler. Bu fuar ile verim artırmanın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Buradaki firmaların amacı üreticinin veriminin artmasını sağlamak. Burada üretici ve makine teknoloji firmalarının bir araya gelmesini sağladık. Herkes için verimli bir fuar olmasını temenni ediyorum.”

 tekirdağ tarım ve teknoloji fuarı ile ilgili görsel sonucu           tekirdağ tarım ve teknoloji fuarı ile ilgili görsel sonucu
Konuşmaların ardından açılışı yapılan fuarda, konuklar  stantları ziyaret ettiler.
Fuara, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir AlbayrakCHP Tekirdağ milletvekiller İlhami Özcan AygunCandan YüceerAK Parti Tekirdağ milletvekili Mustafa Yel, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.
Fuar 8 Eylül‘e kadar devam edecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir