CHP: DAVUTOĞLU GÖREVİ İADE ETMELİDİR.

 Gök, “Davutoğlu Cumhurbaşkanından aldığı hükümeti kurma görevini derhal iade etmelidir. En çok oy alan ikinci parti olarak hükümeti kurma görevinin CHP’ye verilmesi gerekir. Cumhurbaşkanının görevi verme veya vermeme lüksü olamaz. Ak Parti’ye tavsiyemiz CHP’nin kuracağı bir azınlık hükümetini desteklemeleri olur” diye konuştu.

“DAVUTOĞLU HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ DERHAL İADE ETMELİDİR”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hükümeti kuramadığını bu nedenle görevi iade etmesi gerekir dedi.

 Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanından aldığı hükümeti kurma görevini derhal kendisine iade etmelidir, bu ertelenemez bir görevdir.Davutoğlu açıklamalarında biraz ikircikli açıklamalarda bulunuyor. Kendisi yarın bir takım törenlere katılacağını, cumhurbaşkanı ile istişare edeceğini söylüyor. Hükümet kurma görevi verildi. Başaramadığına göre bunu derhal hiç top çevirmeden iade etmeli” diye konuştu.

“EN ÇOK OY ALAN İKİNCİ PARTİ OLARAK HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİN CHP’YE VERİLMESİ GEREKİR”

Cumhurbaşkanı tarafından görevi kurma yetkisinin CHP’ye verilme olasılığını değerlendirmesi istenen Gök, CHP, MHP azınlık hükümetinin denenebileceğini ifade etti. Gök, “En çok oy alan ikinci parti olarak hükümeti kurma görevinin CHP’ye verilmesi gerekir. ülkeyi hükümetsiz bırakmamak adına bütün koalisyon seçeneklerini değerlendireceğiz” dedi.

“İKTİDARDA OLDUĞU BİR DÖNEMDE SEÇİME GÖTÜRME ARAYIŞI”

Gök, “Şu ana kadar sayın Davutoğlu’nun üstlenmiş olduğu görevde bir koalisyon arayışında değil, daha çok kendilerinin iktidarda olduğu bir dönemde seçime götürme arayışı içinde olduklarını gördük. Bu kabul edilir bir şey değildir. Bir an önce hükümet kurulmalı” dedi.

Ak Parti ile yeniden bir koalisyon görüşmesinin söz konusu olup olmayacağına ilişkin Gök, “Bizim onlara tavsiyemiz CHP’nin kuracağı bir azınlık hükümetini desteklemeleri olur. Şu anda söylemek erken. CHP’ye görev düşerse üstüne düşeni yapar”ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI’NIN GÖREVİ VERME VEYA VERMEME LÜKSÜ OLAMAZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir