HOBİ BAHÇELERİ SAHİBİNİ ARIYOR

 Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve büyük ilgi gören Hobi Bahçeleri, yeni sahiplerini arıyor. Başvurular alınmaya başladı. Hobi Bahçelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların Süleymanpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekiyor.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 10 ŞUBAT

Süleymanpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son başvuru tarihinin 10 Şubat 2018 olduğu belirtilirken, isteklilerin dilekçe ile başvurmasının yeterli olduğu ifade edildi.

Başvuruların toplanmasının ardından, istekliler arasında kura çekimi yapılarak Hobi Bahçelerinin yeni sahipleri belirlenecek.

HOBİ BAHÇELERİ NEDİR?

Hobi Bahçeleri, şehir hayatından uzaklaşarak toprakla ilgilenmek isteyen Süleymanpaşalılara hizmet veriyor. Her biri 60 metrekare olan ve her parselde bir müştemilat bulunan bahçelerde, hak sahipleri bir yıllık kira bedeli karşılığı diledikleri sebze ve meyveyi yetiştirebiliyor. Aynı zamanda hak sahipleri, dilediklerinde 3 yıla kadar kendilerine tahsis edilen bahçeleri kullanmaya devam edebiliyorlar.

Hobi Bahçeleri yeni sahiplerini arıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir