LONDRA’DA TERÖR

 İlk önce aracıyla saldırı düzenleyen şahıs, ardından parlamento binasına yöneldi. Parlamento binasına çarpması sonucu saldırgan araçtan inerek ateş açtı ve bıçakla polis memurunu yaraladı.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI ARTTI

Saldırıda biri kadın 2 kişinin öldüğü, 4’ü ağır 10 kişinin yaralandığı belirtilmişti. Son açıklamaya göre, ölü ve yaralı sayısı arttı. Saldırıda saldırgan da dahil olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti, 20’den fazla kişi yaralandı.

PARLAMENTODAKİ ÇALIŞMALAR ASKIYA ALINDI

Yerel saatle 14.35 sularında meydana gelen olayın ardından parlamento binası giriş ve çıkışlara kapatıldı. Milletvekillerinden parlamento binasından çıkmamaları söylendi. Meclis çalışmaları askıya alındı. Olayın yaşandığı Westminster bölgesinde metro seferleri durduruldu, istasyonlar boşaltıldı.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in güvende olduğu duyuruldu. İngiliz muhafazakar politikacı Grant Shapps, dört el silah sesi duyduğunu ve polisin milletvekillerinden başlarını kapatıp sürünmelerini istediğini söyledi. Londra’daki saldırıyla ilgili Türkiye’den son dakika açıklaması

SALDIRGANIN İLK GÖRÜNTÜSÜ

Westminster Sarayı’nın dışındaki olay yerinde acil servis tarafından tedavi edilen şüpheli saldırganın resmi ortaya çıktı. Görgü tanıklarından biri, 40’lı yaşlarında Asyalı bir saldırganın arabasını köprü üzerinde insanların üzerine sürdükten sonra arabadan çıktığını ve parlamento binasına doğru koştuğunu belirtti.

İNGİLİZ POLİSİ: TERÖR SALDIRISI

Londra polisi, aksi yönde bir bilgi edinilene dek, olayı “terör saldırısı” olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Daha sonra yapılan polis açıklamasında ise olaya ilişkin terör soruşturması başlatıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir