MADEN SUYU VE SODANIN FAYDALARI

 Beslenme ve diyet Uzmanı Mine Şerarslan’a göre;

“Maden suyu, çerisinde çözülmüş mineral sıvıları bulunduran elementlerden oluşan bir içecektir. Soda ise içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbonhidrat eklendiğinde elde edilir. Maden suyunun minerali çok zengin iken soda mineral içermemektedir” 

 MADEN SUYUNUN FAYDALARI

“Maden suyu içeriği ile mineral ihtiyacımızı karşılamak için güzel bir kaynaktır, içindeki mineraller sebebiyle sağlıklı bir içecektir ve insan sağlığını destekler. Ter, solunum ve idrar yoluyla kaybolan minerallerin yerin yüksek sodyum içerdikleri için dikkatli tüketilmeli. Maden suyunun mide bağırsak sisteminde rahatlatıcı bir etkisi vardır, suyla birlikte geri kalan kısmın tamamlanmasında mad Özellikle yaz aylarında ter ile kaybettiğimiz tuz ve minerallerin yerine konması için maden suyu çok güzel bir aparatiftir. Maden suyunun içerdiği kalsiyum, ağız ve diş sağlığının gelişmesinde bize yardımcı olmaktadır.Maden suyunu destekleyici olarak kullanabiliriz. Böbrek fonksiyonlarını dengelememiz de bize yardımcı olur. Diyet için gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılar. Cildin, pürüzsüz, canlı ve gergin görünümde olmasını sağlar.” Diyet Diyet uzmanı,

 “Soda ise içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbonhidrat eklendiğinde elde edilir. Maden suyunun minerali çok zengin iken soda mineral içermemektedir” 

Diyerek açıklamalarını sürdürmüştür.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir