PTT GIDA ÜRÜNLERİ SATACAK

PTT’DEN GIDA SATIŞI

Gıdada aşırı artan fiyatlara karşı hükümet tanzim satış keartını devreye sokuyor. Bu çerçevede PTT tanzim satışlara başlayacak.

Gıdada aşırı artan fiyatlara karşı hükümet tanzim satış keartını devreye sokuyor. Bu çerçevede PTT tanzim satışlara başlayacak.


PTT, İndirimli ayçiçek yağı zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünleri satışa sunacak.

 PTT, ilk etapta tüm evlerin temel ihtiyacı olan ayçiçek yağı başta olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünlerini indirimli fiyatlardan satışa sunacağı açıklandı.

ptt market

PTT, indirimli ayçiçek yağı zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünleri online alışveriş platformu olan PttAVM.com üzerinden yapacak. Vatandaşları Kredi ya da banka kartı ile alışverişini yapacak ve ürünler kargo ile adrese kadar ulaştırılacağı bildiriliyor.

PTT indirimli ürün satışlarında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK), Fiskobirlik ve Çaykur gibi koparatif ürünlerine öncelik vereceği açıklandı.

Ancak, piyasaya sunulmaz üzere hazırlanan ayçiçek yağı fiyatları, piyasadan daha pahalı olarak belirlendiği için satışlar durduruldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir