ÇAĞDAŞ EĞİTİM İSTEDİLER

 Atatürkçü Düşünce Derneği’nin çağrısıyla Kadıköy’de “Atatürksüz Eğitime Hayır” mitingi gerçekleştirildi. Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenen miting saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı.

 Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan yaptığı konuşmada 2017-2018 Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretim programının eleştirisini yapmak ve bilgilendirmede bulunmak için miting düzenlediklerini söyledi. Çölaşan, “Cumhuriyetin eğitimi laik eğitimdir. Laik, bilimsel, ulusal, kamusal ve karma. Devlet eğitimi üstlenir, parasız eğitimdir. Kız çocuklarımızla erkek çocuklarımız ayrılmaz, hep birlikte geleceği birlikte kurarlar. Bilimseldir. Çünkü sorgulayıcı aklı öne geçirir. İnsanı insan olarak, tarikatların etkisi altında kalmadan, biat etmeden özgür olarak bilgiye sahip olmak, oyunu ve kararlarını verebilmek için yetiştirilir” dedi.

Çölaşan, “Türkiye Cumhuriyeti bütün Ortadoğuda, bütün İslam ülkeleri içerisinde tek laik ülkedir. Bu nedenle demokrasiyi kurmuştur. Demokrasinin yaşaması için aydınlık bir Türkiye, çağdaş bir Türkiye, temel hak ve hürriyetlere saygılı bir Türkiye, çağdaş insan, çağdaş toplum ve çağdaş demokrasi… Bunu yaşatmak için laik eğitimi benimsemiştir. Cumhuriyetin eğitimi laik eğitimdir. Uzun süredir laik eğitim bize unutturulmaya çalıştırıldı” diye konuştu.

Miting sürerken bir kişi de baygınlık geçirdi. Ambulans ile hastaneye götürülen kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Miting açıklamanın ardından olaysız bir şekilde sona erdi.

Yapılan Yorumlar


 • ŞAHABETTİN KÜÇÜKYAZICI
  MONTRÖ ANLAŞMASI
  Günümüz koşullarındayeni enerji kaynakları tartışması vardır. Su yolları gündem oluşturmalıdır.BÜLENT SOYLAN
  TÜKETİM VERRGİLERİ
  Sistemlerin tekniklerine göre uygulanabilirliği vardırProf.Dr. İsmet BARUTÇUGİL
  PAYLAŞMAK
  İhtiyaç fazlasını vermek, paylaşmak değildirDr. Bora KÜÇÜKYAZICI
  TARİH BOYUNCA KADIN
  Erkekler de aile yaşamına katkı vereceklerdir.KONUK YAZAR
  İFRAT VE TEFRİT
  Muhalefet liderlerine, partilerin önde gelenlerine, sosyal medyada sataşmak için görevlendirilmiş kişiler olduğunu hayretle öğreniyoruzERSİN DEDEKOCA
  ABD VE ÇİN
  ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti dışişleri bakanları Alaska’da toplandı.

  1
  2
  3
  4
  5

İNSAN

Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2014 © Tüm Hakları Saklıdır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir