HOBİ BAHÇELERİ PROJESİ 15 EKİM’DE HAYATA GEÇİYOR

 İnsanların şehir hayatının stresinden uzak olmak, kendi ürettikleri ürünleri sağlıklı bir ortamda yetiştirmek amacı ile Hayrabolu yolu üzerinde Bıyıkali Mahallesi girişinde kurulan hobi bahçelerinin çevre düzenlemelerinde sona gelindi.

HOBİ BAHÇESİ SAHİPLERİ KURA İLE BELİRLENECEK

Bıyıkali Mahallesinde kurulan 42 tane hobi bahçesinin sahipleri çekilecek olan kura ile belirlenecek. 15 Ekim 2015 tarihinde açılacak olan Hobi Bahçeleri’nin sahipleri açılış günü çekilecek olan kura ile belirlenecek.

16 AYLIĞINA KİŞİ BAŞI 670 TL’YE KİRALANACAK

Hayrabolu yolu üzeri Bıyıkali mahallesinde 8 bin metrekare alana kurulu olan Süleymanpaşa Hobi Bahçelerinde 70 metrekare bahçeye sahip 5.5 metrekarelik toplam 42 tane ahşap kulübe bulunuyor.

Yıllık kirası 500 TL olarak belirlenen hobi bahçeleri ilk olarak vatandaşları mağdur etmemek için 16 aylık olarak kiraya çıkacak ve kira bedeli de 16 aylık toplam 670 TL olacak.

BAŞVURULAR 21 EYLÜL 12 EKİM TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

Süleymanpaşa Belediyesi’nin kurmuş olduğu hobi bahçelerine başvuru yapabilmek için 25-65 yaş arasında olmak ve Süleymanpaşa ilçesinde ikamet etmek başvuru koşulları arasında yer alacak. Resmi başvuruları 21 Eylül 2015 tarihinde başlayacak ve 12 Ekim tarihinde son bulacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir