KEKKİK VE FAYDALARI

KEKİK VE FAYDALARI

Kekiğe ilgi duyan bir halk hekimi kekiği araştırmaya başlar. Kekikle ilgili çalışmalar yaparken kekiğin öldürmediği 1 tek mikrop,bakteri, virüs olmadığını farkeder.Almanya’da bilimsel araştırma yaparken Türkiye’den kekik iksiri ister . Amacı kekiğin bakteri ve virüs lerdeki etkisini kanıtlamaktır. Labaratuarin soğutucu dolabına kekik iksirini koyar ama ağzını açık unutur. Sabah geldiklerinde dolapdaki araştırma ve deneme için bulunan tüm bakteri ve mikropları öldürdüğünü farkederler. Tüm biolog ve araştırmacılar çok şaşırır. İş o kadar ciddi boyuta ulaşır ki araştırma ekibi korkar ve araştırma yapmakdan vazgeçer. Çünkü kekiğin gündeme gelmesi dünya kimya sanayinin çökmesi anlamına gelmektedir. Tamamen doğaldır ve çok güçlüdür.kekik yağında yaşayan 1 tek canlı özel bir enzim olduğunu farkeder. Ve bu enzim kekik yağında mayalanir. Bu enzimi bitkiler üretir ve elde edilmesi zordur.

Kekik mikrop öldürücü özelliği ile antiseptik, antimikrobik bir bitkidir. Ayrıca içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini güçlendirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle antikanserojen, her türlü karın ağrısı ve gaz giderici özelliği ile antispazmodik, romatizmal hastalıkları iyileştirmesiyle antiromatizmal, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri ile kekik, yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte, şeker hastalığına iyi gelmekte ve gıdaların bozulmasını doğal yolla engellemektedir.

FAYDALARI -Bedeni kuvvetlendirir.-Hazmı kolaylaştırır.-İştahsızlığı giderir.-Sinirleri kuvvetlendirir.-Kalp çarpıntılarını keser.-Bağırsak iltihabını iyileştirir.-Salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar. -Böbreklerde ve mesanedeki mikropları öldürür.- kanser hücrelerinin yeni damar oluşturmasını önler.

-Afrodizyak özelliği vardır. -Hastalıklara karşı direnme gücünü artırır.-Çocuklarda görülen kansızlığı giderir.-Kan dolaşımını düzenler.-Müzmin öksürük, astım, bronşit ve zatüreyide tedavi eder.-Grip, nezle ve anjinide tedavi eder.-Kekik suyu romatizma ağrılarını dindirir.-Kandaki şeker miktarını azaltır-şeker hastalarının yaralarını 1 haftada iyileştirir.- göz kurlarını düşürür – Pankreas onarımı yapıyor insülin salgılanması sağlar – şeker tedavisinde çok etkilidir- kekik-yağından 100 kat etkilidir – tüm canlıların üzeri kitin kaplıdır.-Bu çok güçlü bir zırhdır.

Bedende ki solucan kurt ve parazitlerin yumurtalarını çatlatır ve öldürür bunu yapan tek ilaçtır. – mantari hastalıklarda 100 de 99 etkilidir – parmak arasındaki yaraları, kaşıntıyı 3 günde tedavi eder.- ayak kokusunu önler. -genital mantarda çok etkilidir. – intolasodik asit çıkarır – bitkilerde kullanabilirsiniz canlandigini görürsünüz. – zararlı böcekleri öldürür.- sivrisinek yaşamaz . Odaya sivrisinek gelmez – buharı nefes açar. – bademcik rahatsızlığı 1dakikalık gargadan sonra 30 dakikada ağrı kalmaz- binlerce yıldır yörüklerin kullandığı ilk bitkidir – ağız kokusuda kalmaz- en büyük özelliği sindirim sistemindeki faydaları ise kendine çevirerek üretir.

Değilse öldürür.- hücre duvarlarını güçlendirir.- kulunç ve sırt ağrısında muhteşemdir – katarak için suyu ile gözü yıkayın.- abd de meksika kökenli tıp profesörü prostat kanserinde 100 de 70 tedavi ettiğini belgelemiştir.isteyene verebiliriz – kadınlarda göğüs kanserinde 100 de 63 etkilidir – arılarda vara’o hastalığında etkilidir. – nefes açar,astım tedavi eder.- arılar kekiği çok sever.- insülin salgısını artırır.- insülin kanallarını açar.- kullandığınız suyun temiz olup olmadığını test eder.- yağları eritir Zayıflatır.- eklem ağrılarına iyi gelir.- gastrit tedavi eder.- tüm mide ağrılarını kısa sürede yok eder – ayak kokusunu tedavi eder.- tırnak mantarını tedavi eder.- bitkilerde kök hastalıklarında etkilidir. – klima temizler -demir ve kalsiyum tuzları vardır yorgunlukları atmak ve dinç olmak için idealdir.-iltihap giderici-ağrı dindirici-balgam söktürücü,-güçlendirici-ferahlatıcı-immun sistemi takvi edici-dezenfekte edici -hazmı kolaylaştırıcı etkisi muhteşem dir.Buradaki “thymus” kelimesi Lâtincede, güç, kuvvet anlamlarına gelir ve kekiğin önemli bir özelliğini ifade eder.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir