PKK ZOR DURUMDA

PKK’da panik başladı!

 Operasyonlarla, bölücü terör örgütünün “bahar tertiplenmesi” adı altında yapmış olduğu hazırlıklar boşa çıkarıldı. Bu sayede, bazı il ve ilçelerde aldığı darbelerle yerleşim yerlerinde aradığını bulamayan terör örgütü üyeleri, kırsalda yapılacak tertiplenmeye de katkı sağlayamadı.

“Kırsala çekilin” talimatı

Kandil veya benzeri bölgelerde her gün yer değiştiren terör örgütü elebaşıları, il ve ilçelerdeki teröristlere kırsala çekilme, il ve ilçeleri de PKK’nın sözde sivil savunma birliklerine (YPS) bırakmaları talimatı veriyor.

Özellikle bölgede devam eden başarılı operasyonlar nedeniyle PKK’nın zor günler geçirdiği ve çözülmelerin başladığı, teröristlerin telsiz konuşmalarına da yansıyor.

Örgütteki karmaşa telsiz anonslarına yansıdı

Terör örgütü elebaşılarından Cemil Bayık’ın teröristlere telsizden verdiği, “örgütteki çözülmeyi telsiz konuşmalarıyla ifşa etmeyin”, “direnişe devam ettiğiniz görüntüsünü verin” ve “telsizleri nadir kullanmaya gayret edin” şeklindeki talimatları, bölücü örgütteki çözülmeyi gözler önüne seriyor. 

Güvenlik güçlerinin ağır darbeleriyle çok sayıda teröristin etkisiz hale getirilmesi, yaralı ele geçirilmesi ve teslim olması, terör örgütü elebaşı Bayık’ı yeni talimatlar vermeye zorluyor.

Bayık’ın, “arkanızda yaralı bırakmayın, her şeyi dökülüyorlar, susturun”, “yakın, patlatın ve binalardan öyle çıkın”, “kazdığınız tüneller dahil, her şeyi tuzaklayın”, “ihanet eden halkla ilişki kurmayın”, “yakaladıklarınızı cezalandırarak bölgeyi terk edin” anonsları, terör örgütünün yaşadığı karmaşayı ortaya koyuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir