TASERON ÖRGÜT : IŞID VEYA DAEŞ

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, çoğunluğu Suudi Arabistanlı olmak üzere Yemen, Mısır, Ürdün ve başka uyruklardan DAEŞ mensubu 431 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, yakalanan kişilerin Suudi Arabistan’da, cami ve devriye gezen askeri araçlara yönelik saldırılar düzenleyen DAEŞ’in hücre üyeleri oldukları kaydedildi.

Suudi Arabistan’ın Demmam kentinde, 29 Mayıs’ta El-Unud camisini hedef alan ve 4 kişinin ölümüne yol açan saldırıyı DAEŞ üstlenmişti.

Suudi Arabistan’ın doğusunda Katif ilinin Kadih beldesindeki İmam Ali bin Ebi Talib camisine 22 Mayıs’ta cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısında da 21 kişi ölmüş, 102 kişi yaralanmıştı. Saldırıyı yine terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.

YORUM.  IŞ-İT’in en büyük 3 destekçisinden biri Suudi Arabistan, diğeri Qatar ve üçüncüsünü ise herkes biliyor söylemeye gerek yok. Suudiler o IŞ-İT teröristlerini ön kapıdan içeri alır arka kapıdan da bırakır. Bunu diğer iki ülkenin uygulamalarında görüyoruz zaten. Sizi gidi şark kurnazı alçak herifler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir