TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BASINLA BULUŞTU

 TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi 2. yıldönümü dolayısıyla Tekirdağ’da görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi.

Çorlu İlçesinde düzenlenen basın toplantısına Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlçe Belediye Başkanları, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Fatih Ünsal, Zeki Gürcün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve il genelinde görev yapan basın mensupları katıldı. Düzenlenen yemekli toplantıda iki yıllık çalışmalar görsel bir sunu hazırlanarak gösterildi. Tanıtım sunumu sonrası Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü ve Faik Öztrak konuşma yaptı. 
Tekirdağ’ın Büyükşehir olmasının 2. yılı itibariyle çalışmaları özetleyerek basın mensuplarını bilgilendirici bir konuşma yapan Başkan Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni kurulan bir kurum. Adım adım büyüyen yeni dikilmiş bir fidan. Bu fidanın kökleri sağlam olmalı, yara almamalı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi büyütüp, geliştirip sağlam temellere oturtulması düşüncesi ile hareket ettik. Başlangıçta bilinçli bir şekilde çok hızlı hareket etmedik. Fakat Ocak 2016 tarihinden itibaren de baş döndüren bir hızla çalışmaya başladık” dedi.
Geçen iki yıllık süreci özetleyen Başkan Albayrak, “Biz bir enkaz devraldık. Büyükşehir kurulduktan sonra adım adım bugünlere geldik. Biz bu belediyeyi kurarken üç ana felsefe ile hareket ettik. Birincisi dürüstlük ikincisi şeffaflık üçüncüsü de çalışkanlık. Projelerimizin sağlam temellere oturması için bu üç felsefeyi göz önünde bulundurduk. Tarım ve hayvancılık, sanayi, turizm, lojistik ve üniversiteden oluşan kentin beş ana vizyonu için projeler ürettik ve üretmeye de devam edeceğiz. Önümüzdeki 36 aylık bir dönemde tüm kademelerdeki personellerimizle halkımızın emrindeyiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Zeki Gürcün, Fatih Ünsal ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir