KARNELER VERİLDİ

E-KARNE GÖRÜNTELEME

 Dijital karne nasıl görüntülenir?

Eğitimlerini dönem boyunca online olarak alan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerine de Okul VBS sistemi üzerinden ulaşacak. Hareketliliği artırmamak için e Okul sistemi üzerinden dijital olarak verilecek olan karne bugün itibariyle erişime açılacak.

 e-Okul’da karne yoğunluğu yaşanıyor ve öğrenciler notlarını kontrol etmek için VBS sistemini ziyaret etmeye başladı. Bu yıl, okullarda heyecana sahne olan karneler pandemi tedbirleri kapsamında basılı karneler verilmeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı karne ve belgeleri e-Okul VBS üzerinden erişime açacak.

 E-Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir